Siemaaaa!!! 

Na czytniku pojawiło się kilka rozdziałów THE SCHOLAR'S REINCARNATION. Niebawem będzie ich więcej, czytać możemy na -> http://bsmoki.pl/FoOlSlide-master/

 

 

Sefcia

demony
Rozdział 42 - Śmiertelny dotyk...

5 posts in this topic

No, udało się. Rozdział jest :D Miłego czytania ^^


Rozdział 42 - Śmiertelny dotyk...

-Patrz jak leziesz, dzieciaku!

Powstrzymałem się przed okazaniem niezadowolenia, gdy patrzyłem na nich.

-Na co się gapisz?!

-Szefie, widziałem go razem z tymi dzieciakami.

-Ho? - jeden z nich spojrzał na mnie - No to się zabawimy, żeby dać im nauczkę, że z nami się nie zadziera. - uśmiechnął się krzywo i uderzył pięścią w swoją dłoń.

Co jest? Zostałem uznany za członka gangu tych dzieciaków? Czemu?! Ja nawet się na to nie zgodziłem! Przebiegłem wzrokiem po nich, wszyscy mieli takie same, niebieskie chusty przewiązane przez lewe ramię. To jakiś znak gangu? Nieważne, nie mam zamiaru teraz się z nimi bić.

Obróciłem się na pięcie i ruszyłem w przeciwną stronę.

-Patrzcie! Ucieka!

-Przestraszył się chłopczyk i ucieka do mamusi!

-Za nim!

Chłopczyk?! Ja wam dam chłopczyka! Niech tylko ogarnę te wasze zasady, to tak wam nakopie, że stać nie będziecie mogli! Ale najpierw muszę ich zgubić… Gdzie powinienem się ukryć? Do Egny nie wrócę i nie będę jej zaprzątać głowy takimi rzeczami… Do gildii też nie… Zostaje tylko to miejsce, co?

Pobiegłem najszybciej jak mogłem, słysząc za sobą wrzaski tych dzieciaków. Zacząłem kluczyć między uliczkami, by ich zgubić. Biegłem i biegłem, nie patrząc za siebie. Wkroczyłem nawet na teren slumsów. Zrobiłem dziwne kółko po pewnej części miasta. Nie wiem, ile czasu mi to zajęło, jednak słyszałem za sobą zmęczone głosy.

-Ten dzieciak jest szybki…

-Jak on może tak biec…

-Za… Nim…

Przebiegłem obok wejścia na podwórze, gdzie wcześniej była Jessi, a teraz krążą już tam ludzie. Skręciłem w kilka uliczek i wskoczyłem do niewielkiej dziury w budynku, po czym wstrzymałem oddech. Usłyszałem jak przebiegają obok ciężkie kroki zmęczonych, goniących mnie osób i, gdy zaczęły cichnąć w oddali, odetchnąłem. Sam zacząłem dyszeć, dopadło mnie zmęczenie po takim biegu…

-Niezły bieg, aż kurzyło się za tobą - usłyszałem ironiczną wypowiedź i już wiedziałem, kto to - Powinieneś zacząć robić takie biegi dla ćwiczeń.

-Daj spokój, Kifid... Wolałbym raczej byś nauczył mnie walki dwoma ostrzami…

-Wątpię, byś potrzebował jakiejś nauki.

-Umiesz więcej niż ja, więc byłbyś odpowiednim nauczycielem…

-Hm… Nawet jeśli miałbym się na to zgodzić, to tylko w godzinach wieczornych i nocnych.

-Czemu?

-Mam wtedy większą moc, łatwiej cię będzie uczyć.

-A nie dać mi wycisk?

-To też. Jeśli naprawdę chcesz, bym cię uczył zacznij tak biegać codziennie jak teraz, dla wytrzymałości i wymyśl sobie jakieś ćwiczenia siłowe, byś był w stanie utrzymać dwa ostrza.

-A nie lepiej bym jeszcze mógł nimi machać?

-To będzie następne, zawsze będę mógł cię pouczyć, że jesteś za słaby.

-Bardzo śmieszne.

-Bardzo - miałem wrażenie, że mógłby się uśmiechać.

Dobra, powinienem się zbierać. Wstałem obolały i wychyliłem się z dziury, sprawdzając czy na pewno zgubiłem pościg. Uff. Wyszedłem z ukrycia, a potem z małej uliczki na trochę większą i w końcu byłem z powrotem na jednej z bardziej ruchliwych. Co jeszcze mnie dzisiaj spotka…

Chodziłem dłuższy czas po mieście, rozglądając się. Przechodząc obok publicznej łaźni, postanowiłem zajrzeć przez okno. Przy jednej z balii siedział mały staruszek. Miał dużą głowę w porównaniu do wychudzonego ciała. Jego broda i długie włosy były w nieładzie. Akurat spojrzał w moim kierunku, po czym schował się za balią. Dziwne. Chciał się przede mną ukryć? Chwilę jeszcze wpatrywałem się w okno i minąłem łaźnię.

 

Szwędałem się po mieście, wypatrując duchów, ale zwykłych dusz nigdzie nie było. Tak jak myślałem są za słabe, by pokazać się w dzień. Jedną, mniejszą bramą wyszedłem poza miasto na pola uprawne i napotkałem tam kilka chat. Wygląda, że pod miastem z tej strony urządziła się niewielka wieś.

W gospodarstwach były kozy, kury, i kilka owiec, które chodziły tu i tam, skubiąc trawę. Biegało też kilka dużych psów. I nie mówię tu o zwykłych dużych psach. Najmniejszy miał z metr wysokości, a największy prawie półtorej metra. Z jakiegoś powodu jestem przekonany, że nie powinny tak wyglądać. Coś musiało się stać, coś musiało na nie wpłynąć… Ale czemu o tym myślę?

Słońce zachodzi, powinienem wracać, ale duchy widać lepiej w nocy… Siostrzyczka się zdenerwuje, jeśli wrócę późno.

Hm? Przez chwilę widziałem niewyraźny kształt przypominający ludzką sylwetkę, ale nie ma go teraz. Przywidzenie? Ale coś mi podpowiada, że powinienem to sprawdzić… Tylko jak mam to zrobić? Jeśli to naprawdę duch, może uda mi się go dostrzec, ale co jeśli to coś innego?

Niepewnie ruszyłem w kierunku, w którym domyślnie szedł duch. Hm, sucha trawa? Ale wszystko wokół jest w miarę normalne… Jakiś duch musiał tedy iść, chyba że tą suchą ścieżkę trawy zostawiło coś innego.

Idąc tym tropem, przeszedłem obok okna jednej chaty, potem obok drugiej. Obszedłem wszystkie chaty oraz zagrody i spichlerze. Potem ścieżka urwała się na drodze. Gdzie dalej to poszło?

Nagle usłyszałem przejmujący krzyk. Pobiegłem tam, to był krzyk kobiety. Stała nad mężczyzną, który miał przerażenie na twarzy. Skóra była nienaturalnie blada, ale kończyło się to na klatce piersiowej. Ręce miały normalny kolor, więc nie rozumiem tego.

Kierowany przeczuciem obróciłem się do tyłu i zobaczyłem wiszącą nad polem postać. Zgarbiona, pochylona, jakby spoglądała na coś, niewyraźna przez przebijające się przez nią promienie słońca. W długiej szacie, dopiero po chwili dostrzegłem, że spogląda na swoje ręce. Odwróciła się w tą stronę.

Łoł! C-co to jest? Aż się przewróciłem ze strachu. Miała przerażoną twarz jakby to ona się bała, ale ten uśmiech. Wykrzywiony uśmiech… Przerażający…

Obróciłem się na chwilę, by spojrzeć na trupa, miał taką samą przerażoną twarz. Gdy z powrotem spojrzałem na pole nic już tam nie było… Co to za makabryczny duch?!

Wstałem i po raz kolejny spojrzałem na trupa, teraz jak się przyglądam ma ślady palców na szyi, a na twarzy jest odcisk dłoni… Ten duch… Zabił go, dotykając i dusząc? Ale po co ta ręka na twarzy?  Chwila, teoretycznie ten też mógłby stać się duchem, ale nic tu nie lata… Za wcześnie? Czy może ten drugi coś mu zrobił? Duchy mogą zabijać się nawzajem? Powinienem natychmiast powiedzieć o tym Egnie! Jest późno… Ale to jest ważniejsze!

Pobiegłem w stronę bramy, a potem przez ulicę. Minąłem jakiegoś kapłana i skierowałem się do zachodniej części miasta, gdzie jest staruszka. Po drodze minąłem kilku kolejnych kapłanów, co było dziwne. Wcześniej nie widziałem żadnego na ulicach dalekich od świątyni. Stało się coś? Na dodatek tak uporczywie się rozglądali… Patrząc na nich, poczułem się, jakbym obserwował drapieżnika wypatrującego zwierzyny… To nie w stylu duchownych, którzy nie walczą. Ech? Kolejna myśl nie wiadomo skąd… Nieważne! Muszę powiedzieć Egnie!

W końcu dotarłem na miejsce i prawie wleciałem na stół, który stał na środku. To było tutaj wcześniej?

-Uważaj trochę, jest nowy. Ktoś postanowił się go pozbyć, bo drewno ma dużo drzazg, ale mi się przyda.

-Stół jest nieważny! Duch! Duch! Wydaje mi się, że zabił człowieka we wsi pod murami!

Staruszka milczała, lecz jej zwykle zmrużone oczy otworzyły się szeroko.

-J-jak on wyglądał? - zapytała drżącym głosem.

-No… Był w długiej szacie, jego twarz…

-Twarz?

-Tak… Przerażająca twarz, która była niby przerażona, ale uśmiechała się krzywo… Ten duch sam przerażał. Wyglądał jakby się cieszył, że kogoś zabił…

-Zgroza… - wymamrotała.

-Co?

-Zgroza. Duch osoby, która umarła, będąc bardzo przerażona. Często ma swoją twarz, która jest wykrzywiona w przerażeniu. Nienawidzi swoich zabójców lub osób, do których miała wielką urazę. Nienawiść napędza takiego ducha. Jest niezwykle niebezpieczny, bo może dotykać i zabijać żywych.

Słysząc to, gwałtownie wciągnąłem powietrze. Myślałem, że nic mi nie grozi skoro mam Kifida i mogę dotykać duchów, ale duch, który może dotykać żywych i ich zabijać… To jest naprawdę niebezpieczne!

-Ale… On nie może wejść do miasta, prawda? - zapytałem przerażony.

-Jeśli kogoś opęta, wejdzie tu bez problemu. Lecz to raczej rzadko się zdarza. Bardziej wolą zabijać przez dotyk.

No to i tak źle… Mamy poważny problem.

Edited by Sefcia
8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za rozdział, już trochę stęskniłem za tym tytułem ^^

Ale i tak ciągle drażni mnie to że nie pamięta swej tożsamości xD

0

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Mangar napisał:

Dzięki za rozdział, już trochę stęskniłem za tym tytułem ^^

Ale i tak ciągle drażni mnie to że nie pamięta swej tożsamości xD

Cóż, nie tylko ciebie. Ale musicie to znieść :/

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już lubię tą zmorę~! :bigeyes:

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzieki za rozdzial

0

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor