Siemaaaa!!! 

Na czytniku pojawiło się kilka rozdziałów THE SCHOLAR'S REINCARNATION. Niebawem będzie ich więcej, czytać możemy na -> http://bsmoki.pl/FoOlSlide-master/

 

 

Sign in to follow this  
Followers 0
axilan

Rozdział 56 - Wymuszenie mobilizacji

Lista rozdziałów

3 posts in this topic

Ogólnie to rozdział był tworzony na przestrzeni 2 lat, także mogą w nim występować liczne błędy.


-Dobra, według mnie powinniśmy się teraz spotkać z grupą w świątyni i pójść zapolować na nieumarłych, żeby spróbować przystosować się do używania umiejętności, a następnie ruszyć na ostatniego Wypaczeńca, po czym wrócilibyśmy do obozu. Jakieś uwagi? - Zapytałem.

 

-Żadnych. - Wszyscy powiedzieli zgodnie.

 

-Dobra, w takim razie ruszamy. - Powiedziałem po czym ruszyłem w stronę świątyni.

 

Gdy dotarliśmy do okolic świątyni zauważyłem, że brama przez którą wcześniej przechodziliśmy leżała już wyważona na ziemi, a w jej miejscu stali dwaj strażnicy z grupy goblinów.

 

Przeszedłem obok nich obojętnie, nie zwracając na nich zbytniej uwagi, po czym wszedłem do środka, tam szybko zwołałem wszystkich, po czym powiedziałem im co planuję zrobić, wszyscy jednogłośnie zgodzili się z moim planem i zaledwie dwadzieścia minut później wyruszyliśmy.

 

Pierwszą przeszkodą na jaką natrafiliśmy była główną brama zakonu, albowiem pierwsze i jedyne wejście, a zarazem wyjście wciąż było zablokowane grubymi, już pobrowiązałymi pnączami, którymi wcześniej Faendal zamknął bramę.

 

Nie myśląc nad tym za długo podszedłem do pnączy i wysoko uniosłem swoją kosę, a następnie zamachnął się, mając na celu przecięcie blokady, jednak ku mojemu zaskoczeniu po uderzeniu pnącze nie zostało zniszczone, tak jak myślałem, ba, stało nienaruszone gdyż ostrze mojej broni odbiło się od potężnie zbudowanych pnączy.

 

Zdenerwowany swoją bezsilnością i pod wpływem wcześniej walki z Wypaczeńcem i niepewności co do siły Ostatniego, zacząłem wściekłe atakować pnącza, jednak efekt nie bardzo różnił się od wcześniejszego.

 

-Kurwa! -zakląłem - Czy ja naprawdę jestem tak bezużyteczny?! - wściekłe warknąłem.

 

Nikt jednak nie zareagował, nikt nie próbował temu zaprzeczyć, ani też tego potwierdzić, była tylko cisza, która trwała całkiem długą chwilę, jednak w końcu została przerwana przez Faendala który zaproponował, że spróbuje stworzyć przejście w pnączach, bądź ewentualnie zrobi dla nas, swoja magią obejście przez bramę.

 

Nic nie mówiąc skinąłem głową przystępując jego pomysłowi, Faendal na chwilę przyklękł przy bramie, a następnie dotknął dłonią pnączy i tchnął w nie magię, te lekko się poruszyły jednak nie pojawiało się żadne przejście.

 

Po chwili starań faendal ciężko westchnął, odszedł kawałek od bramy i złapał rękoma za siemię, następnie tchnął w nią magię i tym razem wyrosły z niej wysokie pnącza, które sięgały aż na mur, jednak były one zbyt słabe, aby można się było po nich wspinać.

 

Prawdępowedziawszy, gdzieś tam w środku poczułem się dobrze widząc jak młody elf ponosi kolejno dwie porażki, jednakże moje samozadowolenie było tylko obrzydliwym odruchem ludzkiego ego, które wciąż posiadałem.

 

Młody elf nie poprzestał jednak na dwóch próbach i tym razem podszedł do muru, ponownie złapał dłońmi kamienną ścianę, i po raz kolejny zaczął włączać manę inkarnować swoje wielokrotnie już używane zaklęcie.

 

Tym razem pnącza nie wyrosły same z siebie, a podważyły stary mur, wypychając co poniektóre elementy, tworząc coś na wzór ściany wspinaczkowej.

 

Chłopak zadowolony spojrzał na swoje dzieło i oznajmił z promiennym uśmiechem na twarzy - Może to niewiele, ale narazie tylko tyle jestem w stanie zrobić, mimo wszystko całkowicie inaczej się steruje zaklęciami.

 

To zdanie uderzyło w moje Ego, zaklęcia, proces na którym opierał się cały mój styl walki, działa inaczej? Nie dość, że gdy działał status, to dawałem wszystko w moc magiczną, to teraz jeszcze nie mam pewności, że umiem z niej skorzystać?!

 

Zamyślony zacząłem wspinać się na mur, a dzięki zaklęciu Faendala, droga na górę była całkiem prosta, żaden z kamiennych bloków się nie ruszał.

 

Po wejściu moim oczom ukazała się splugawiona panorama.

 

Martwe drzewa, obrośnięte grzybami, jałowa ziemia, na której nawet mech nie był w stanie wyrosnąć, część obszaru było zalane tworząc pewnego rodzaju bagna.

 

Na czele tego wszystkiego stały armię gnijących, bądź już zgniłych trupów, gotowych by zaatakować wszystko co się ruszy.

 

Ogarnęła mnie niepewność, czy aby na pewno jesteśmy w stanie przeciwstawić się czemuś takiemu.

 

Podczas gdy ja ślepo wpatrywałem się w stojącą przed murami armię nieumarłych, Faendal dyskutował z Krwawą.

 

-Jak myślisz, jesteśmy  stanie walczyć w obecnej sytuacji? -Zapytał Faendal.

 

-Hmm… to pytanie może jest trochę trudnę, z jednej strony jeden z naszych oddziałów uległ wzmocnieniu, jednak zarówno ja , jak i Potępiony nie kontrolujemy naszej magii, przez co nie możemy w pełni wykorzystać naszych możliwości. - Odpowiedziała Krwawa.

 

-Z jednej strony masz rację,cały oddział goblinów uległ wzmocnieniu, jakby tego było mało,, Milczący po raz kolejny ewoluował, ale czy nasze straty związane z magią mogą się do tego porównywać? - Zapytał elf.

 

-Możesz nie zdawać sobię z tego sprawy, ale podczas walki w gnieździe pająków, to Potępiony utrzymywał wszystkich przy życiu, nieustannie wszystkich lecząc i zabierając manę z wrogów. - Odpowiedziała poddenerwowana Krwawa.

 

-Nie o to mi chodziło! - Krzyknął Faendal. - Bardziej chodziło mi o to, że pomimo swojego wyraźnego nastawienia na magię , Potępiony jest w stanie trzymać na sobie uwagę wrogów wyspecjalizowanych w walce wręcz, tak długo, jak długo będzie trzeba! - dodał po chwili młody elf.

 

“Więc tak to wygląda w ich oczach, hmm? Trochę mnie to uspokaja, jednak wciąż pozostaje kwestia mojego rozwoju, od początku za bardzo polegałem na umiejętnościach, więc teraz będzie to trzeba naprawić, póki jeszcze się da” - Spokojnie myślałem nad obecną sytuacją, do momentu w którym na horyzoncie pojawiło się coś czego się nie spodziewałem.

 

Ze wschodu zaczęły pojawiać się jednostki niewiadomego pochodzenia.

 

-Faendal, jesteś w stanie powiedzieć kim są tamci… No właśnie - Wskazałem mu na wschód.

 

Faendal przez chwilę starał się dopatrzeć przynależności, bądź jakichś znaków mówiących o rasie powoli zbliżających się wojsk, jednak nie dał rady, o czym szybko dał znać reszcie.

 

Wiem od Faendala, jaką opinią cieszą się nieumarli, dlatego logicznym jest, że jeżeli nas tutaj znajdą, to najpewniej zostaniemy zniszczeni, a do tego nie mogę dopuścić.

 

-Wracamy! Nie mamy czasu na zamartwianie się o swoje umiejętności! Razem wyruszyliśmy z wioski i razem do niej wrócimy, szybko zebrać się pod fontanną! - Wydałem rozkaz, po którym wszyscy wydali się jakoś bardziej zmotywowani, a podczas gdy moje oddziały schodziły z murów, ja jeszcze raz się odwróciłem.

 

-Nie wiem kim jesteście, ani skąd pochodzicie, ale ktokolwiek zagrozi moim towarzyszom, ten zostanie zniszczony. - Powiedziałem do siebie poważnym tonem.

 

Edited by axilan
4

Share this post


Link to post
Share on other sites

To następny rozdział za dwa lata? 😂

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie, jeszcze rok i napiszę kolejny xD

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0