Kyoshiro ⛧

Rasy humanoidalne

4 posts in this topic

A więc ten temat powstał aby każdy forumowicz mógł podzielić się znanymi przez siebie rasami.

Chciałbym zrobić taką mega wielką listę, aby na przyszłość każdy mógł sobie po prostu tu zajrzeć - i w razie potrzeby, znaleźć ciekawą rasę :D

No i oczywiście jakaś krótka notka przy takowej będzie.

 

1. Ludzie - Co tu dużo pisać o ludziach... To przeniesienie naszej dumnej rasy (homo sapiens) ;D do świata fantasy. Mogę tylko dodać, że to właśnie ludzie stanowią największą populację w większości światów fantasy

 

2.Bestiołaki/Zwierzołaki/Bestie - Można by rozpisywać się godzinami o tym połączeniu Ludzi i zwierzaków, jednak zostawmy to wyobraźni autorów…

 

3. Elfy - I tu zaczynają się schody, gdyż elfy mają kilka podgatunków..

 

 • Elfy Wysokie

Wysokie elfy to najbardziej rozpowszechniona i najczęściej kojarzona z elfami podrasa. Mają bladą skórę i czarne włosy, a ich oczy są zwykle zielone. Ubierają się w kolorowe stroje, zwykle przykryte szarozielonym płaszczem, który pozwala im się wtopić w leśne otoczenie. Cenią sobie piękne przedmioty, od biżuterii po kwiaty, którymi dekorują swe stroje i wyposażenie. Wysokie elfy nie jedzą zbyt wiele, preferując dietę roślinną, jako zakłócającą w mniejszym stopniu naturalną równowagę. Wysokie elfy ponad wszystko cenią sobie wolność i niezależność jednostki. W związku z tym najczęściej żyją i podróżują w niewielkich grupach, tolerujących zwierzchnictwo miejscowego władcy tylko, jeśli zagwarantuje im dużą autonomię. Preferują harmonię z naturą, a ich społeczność posiada niewielką ilość zakazów i szczegółowych praw. Ich tymczasowe osiedla mają zwykle postać platform i domków zbudowanych w koronach wysokich drzew, lub też są położone w leśnych gęstwinach. Obozowisk takich strzegą zawsze zwierzęcy strażnicy lub zaprzyjaźnione wielkie orły. Elfie społeczeństwo jest egalitarne, kobiety i mężczyźni są spotykani w niemal wszystkich rolach społecznych. Rodzina jest dla elfów wielką wartością i więzi rodzinne są zazwyczaj bardzo silne. Również przyjaźnie mają dla nich duże znaczenie i najczęściej są zawierane na całe życie.

 • Elfy Morskie

Są to bliscy kuzyni elfów wysokich. Ta podrasa powstała w wyniku połączenia elfa z syreną. Elfy morskie są bardzo spokojnymi stworzeniami, tolerującymi inne rasy. Ich skóra głównie jest niebieska i czasem pokryta łuskami, ich włosy są niebieskie, świetnie pływają i oddychają pod wodą. Mieszkają w rafach koralowych, strzegą porządku istot morskich aby żaden intruz nie zniszczył cudów matki ziemi.

 

 • Leśne Elfy

Jest to najmłodsza podrasa elfów. Elfy leśne wiedzą, że rasy muszą razem współpracować i nawzajem się szanować aby nikomu nie działa się krzywda, jednak mimo tego nie chętnie wpuszczają na swoje tereny inne rasy, raczej same wychodzą żeby porozmawiać.

 

 • Drowy (Mroczne Elfy)

Podrasa elfów zła do szpiku kości, z reguły świetnie sobie radzą z czarną magią, z mieczami ich raczej nie da się zobaczyć. Tym elfom przeszkadza każde inne stworzenie, które jest przeciwko nim. Drowy uwielbiają eksperymentować na innych rasach. Zamieszkują głównie podziemia lub ciemne lasy gdzie można znaleźć sporo jaskiń i pieczar.

 

 • Fey'ri [ Elfy z krwią demona]

Jest to podrasa elfów z domieszką krwi demonów. Ich charakter zależy od ilości krwi elfa i demona. Władają zarówno elfią jak i demoniczną magią. Wielu z nich jest świetnymi szermierzami.

 

 • Elfy Szare

Szare elfy to najszlachetniejsza i najbardziej wyniosłą z elfich podras. Nieco wyższe i silniejsze od pozostałych, są też znane ze swej arogancji i poczucia wyższości. Cenią sobie prywatność, żyjąc w górskich cytadelach, do których wpuszczają tylko garstkę wybrańców. Wpływ zewnętrznego świata uważają za niszczycielski i są gotowe zaciekle walczyć o swoją niezależność. Mają srebrne lub złote włosy i oczy w kolorze bursztynu lub fioletu. Ubierają się w biel, srebro, żółć i złoto, z płaszczami w kolorze granatu lub purpury. Bardzo cenią sobie inteligencję i większość swego czasu poświęcają na badania i medytację.

 

 • Księżycowe Elfy

Elfy te uwielbiają podróżować, mają bardziej żywiołową naturę niż inne podrasy, dzięki czemu to właśnie te elfy są najbardziej przyjaźnie nastawione do ludzi i innych ras. Ich pęd ku przygodzie sprawia, że elfy te chcą doświadczyć w swoim długim życiu jak najwięcej wrażeń i pięknych chwil. Księżycowe elfy nie są tak wyniosłe jak inne podrasy, podchodząc do życia w lżejszy sposób, co wyraźnie widać w ich codziennym życiu, podczas uroczystości oraz w radosnych pieśniach i balladach. Księżycowe elfy żyją w bardzo luźnych "osadach", na które składają się domostwa pojedynczych rodzin rozrzucone w znacznej odległości od siebie na danym terenie. Niemniej jednak cała społeczność często spotyka się razem na uroczystościach lub w chwilach kiedy demokratycznie trzeba podjąć jakąś istotną decyzję.

 

 • Półelfy [ Elfy z krwią człowieka]

Krzyżówka elfów z ludźmi to chyba najczęściej wśród planów spotykane połączenie dwóch ras. Nie czując się w pełni członkami żadnej ze społeczności, choć przez żadną nie odrzucane, półelfy są najczęściej wędrowcami i poszukiwaczami różnego rodzaju. Z wyglądu są podobne do elfów, choć typowo elfie cechy, jak spiczaste uszy czy głębokie oczy nie są tak wydatne. Kolor ich skóry jest zazwyczaj czymś pośrednim między obojgiem rodziców. Są nieco wyższe od elfów i bardziej muskularne, zachowują też zdolność widzenia w ciemnościach. Żyją znacznie krócej od elfów, dożywając średnio wieku 125 lat.

 

4. Dwarfy [A.k. Krasnoludy]

5.Lizardy [A.k.a Jaszczurki]

6. Shapeshift’erzy [A.k.a zmiennokształtni]

7. Halfling [A.k.a mini ludzie, { dla wielbicieli Loli i Shota xd}]

8. Anioły [ Tu umieszczę kilka znanych i trochę mniej znanych podgatunków i wyjątkowo trochę bonusowych info

 

 • Archanioły

Najszlachetniejsza i najbardziej waleczna podrasa aniołów. Słyną z swych zdolności szermierskich, miłosierdzia oraz sprawiedliwości. Zawsze są uzbrojeni i gotowi do walki na rozkaz swego władcy. Mają niepohamowaną potrzebę czynienia dobra.

 

 • Anioły Śmierci

 

Chyba nie trzeba tłumaczyć ich roli, prawda?
Są ostatnią osobą, jaką spotkasz podczas swojego życia - nie ważne jak długo one trwało.


 

 • Serafini

Od zwykłych aniołów wyróżnia je tylko ilość par skrzydeł, które u tej rasy mogą wynosić nawet cztery pary. Anioły te są niezwykle spokojne a ich stosunek do ludzi jest zawsze przyjazny, chętnie im pomagają a nawet przyjaźnią się. Czasami zdarza się, że Serafina i człowieka połączy wieź mocniejsza od przyjaźni.

 

 • Przeklęci

Przeklęte Anioły mało różnią się od upadłych, jednak w nich jest jeszcze dobro. Charakteru tych stworzeń nie da się opisać gdyż każdy ma swój własny i nieszablonowy styl bycia. Podrasa ta powstaje na wskutek przeżyć silnych tortur, ze stron demonów, częściej jednak zostają zaklęte przez demoniczną magię, która zwiększa ich siłę oraz daje im możliwość decydowania (zwykłe anioły nie mogą robić nic złego!!!). Większość z nich jednak stara się powrócić do wcześniejszej świętości.

 

 • Upadli

Anioły skazane za swe nieposłuszeństwo. Próbowały obalić swojego władce za co ten je potępił, dziś jednak pomagają demonom aby pewnego dnia zemścić się na swoim dawnym władcy. Słuchają się jedynie swojego władcy (nie jest nim władca demonów).

 

 • Bezskrzydli

Taki anioł rodzi się gdy jeden z rodziców jest Serafinem a drugi człowiekiem. Wyglądają jak zwykli ludzie ale ich skóra jest niezwykle delikatna, zwykłe zadrapanie może je zabić. Mają niesamowity talent do magii, żyją głownie 200 lat, a ciało ich się nie starzeje. Po śmierci ludzkiego ciała stają się aniołami z jedną parą skrzydeł. Pracy szukają tylko jako czarodzieje gdyż panicznie boją się broni. Mogą przebywać między ludźmi jak zwykli śmiertelnicy.

 

9.Demony

 • arcydemony

 • demony-bestie

 • demony zawierające kontrakty

 • demony zwierzęce

 • demony astralne

10. Oni [ Mit Jap.]

11. Dusze(to nie jest to samo)

12. Dżiny

13. Shinigami

14. Trole

15. Undead [ Nieumarli]

 

 • Zombie

Najbardziej liczna jednostka nieumarłych. Ich liczebność przewyższa wiele istot (poza ludźmi). Jako, że nerwy z ich ciał już dawno wygnił mają oni wysoką wytrzymałość ale są powolne. Mogą sobie przyczepić inne kończyny gdy któraś odpadnie lub zgnije.

 

 • Lisze

Magowie, którzy za życia uczyli się czarnej magi wracają jako Lisze aby służyć i pomagać nekromantą w podbojach.

 

 • Szkielety

Inny rodzaj ożywieńców, tak samo służą nekromantą ale nie są zbyt silni ani wytrzymałe. Jednak ich liczebność przewyższa wiele ras.

 

 • Banshee

Dusze Mrocznych Elfów brutalnie zamordowanych przez Inkwizycje powróciły zza grobu w postaci przerażających widm aby mścić się na każdym inkwizytorze.

 

 • Wampiry

Blade postacie podobne do człowieka tylko gdyby nie różnica w uzębieniu i sposobie odżywiania. Są wrażliwe na światło słoneczne i za dnia raczej ich nie spotkasz choć bywają wyjątki w postaci Lordów Krwi.

 

 • Mroczni kosiarze

Czasem zwani kostuchami, istoty te są nieliczne i bardzo rzadkie jednak niosą one ze sobą tylko śmierć. Śmierć jest ich władcą, czas nie ma dla nich znaczenia, w bezpośrednim starciu mało kto wygra.

 

 • Mumie

Jest to bardzo znana jednostka nieumarłych podobna do zombie choć lepiej doświadczona w magii. Od zwykłych zombiaków są tylko trochę szybsze i bardziej wytrzymało ponieważ się nie rozpadają.

 

 • Duchy

Liczne jednostki nieumarłych, które nie posiadają materialnej postaci. Mogą krzywdzić stworzenia poprzez opętanie nieżywego przedmiotu lub ciała, potężne duchy są nawet w stanie opętać ciało, którego dusza jeszcze nie opuściła. Ludzie się ich boją choć nie każdy duch jest zły.

 

 • Cienie

Istoty niematerialne, które potrafią wyrządzać krzywdy fizyczne, władają nad magią mroku i śmierci. Ich celem jest zniszczenie światła, które jest ich jedynym wrogiem.

 

 • Dullahan [ Aka bezgłowy jeździec]

 

16. Driady\nimfy

17. Syreny/ Trytony

18. Harpie

19. Tytani

20.Półbogowie

21. Bogowie

22. Centaury

23. Satyrowie


 

6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za taką listę!! 

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydłużam listę

*Demony

-arcydemony

-demony-bestie

-demony zawierające kontrasty 

-demony zwierzęce

-demony astralne

*duchy

*dusze(to nie jest to samo)

*dżiny

*(Kret Król, śledziu mu służy)igami

*trole

*zjawy(nie znam zdyt dużo)

-benshe(nie znam pisowni)

-widmo

-jaźcy bez głowy(mają własną nazwe ale nie pamiętam)

*driady\nimfy

*syreny

*trytoni

*harpie

*tytani

*półbogowie

*bogowie

*do aniołów jeszcze anioły śmierci(nie mylić z (Kret Król, śledziu mu służy)igami)

*centauru

*kitsune

*satyrowie

*szkieletor

*diabeł

*czart

*Oni(mit. Jap.)

*utopce

*bieśec

*południaz

*wampir

-strzyga

*rusałki

*wijie

*nagii

Na razie chyba wystarczy🐺

1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edit - Dodałem info od @Setja i troszkę od siebie.

0

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor